Moderní dřezy do každé kuchyně

Nezbytnou částí každé kuchyně a kuchyňské linky je dřez. Jedná se o prvek, který nekupujeme každý den, ale který budeme používat roky, proto by měl jeho výběr být pečlivý. Zvažme, jaké dřezy se nám líbí, a jaké se hodí právě do naší kuchyně. Na výběr je totiž mnoho různých tvarů, velikostí a materiálů. Mnoho lidí si vybírá nerezové dřezy, které jsou nejdostupnější, snadno se udržují a nejsou drahé. Cenově nákladné nejsou ani smaltované dřezy. Ty se hodí spíše do retro kuchyní nebo někam a chalupu, v moderních pojetích kuchyňských linek je najdeme už jen málokdy.

Různé podoby dřezů

Existují dřezy jednoduché i složitější. Není problém sehnat dřezy dvojitý nebo s velkou odkapovou plochou. Berme v úvahu vzhled kuchyně, zvyklosti domácnosti, zda máme nebo nemáme myčku nádobí, a jak často vaříme. Pokud je ale dostatek prostoru, velký dřez se vždy hodí. Je centrem kuchyně, nejen že v něm myjeme nádobí, ale také oplachujeme potraviny a předměty. Zkrátka bez dřezu není správná kuchyně. Tvar může být kulatý, hranatý oválný. Oblíbené jsou rohové dřezy v rohově řešených kuchyňských linkách. Montáže dřezů jsou nezbytnou součástí realizace kuchyní. Existuje i mnoho zajímavých doplňků, například dávkovač saponátu nebo drtič odpadu. Těmi můžeme náš dřez dovybavit.

Nerezové dřezy nejsou jedinou možností

Výběr materiálu, ze kterého náš nový dřez bude zhotoven, je klíčový. Kromě nerezu nebo smaltu jsou tu další materiály. Keramické dřezy jsou tradiční a hodí se jak do rustikálních, tak i do moderních kuchyní. Pořizovací cena je vyšší, vypadají ale velmi stylově. Klasický vzhled dodá kuchyni šmrnc. Granitové dřezy jsou dnes hitem. Mají výborné vlastnosti a velmi rozmanité možnosti vzhledu. Obdobou granitového dřezu jsou křemenné dřezy, s vyšším podílem křemene a lesklejším povrchem. Kompromisem mezi nerezem a granitem jsou kompozitní dřezy. Vyrábí se ze speciálního materiálu, který se lisuje a má vysokou odolnost.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!